2015-10-28

Nauja kojinė ir kojyčių ilgis (sūnui 8,5 m.)


Senokai rašiau... Atidėlioju, bet fiksuoti ligos istoriją būtina. Taigi pagrindinės naujienos (2015 m. ruduo, sūnui 8,5 m.).

Kojų ilgis

Vilniuje rugpjūčio gale pas gydytoją ortopedę D. Galvydienę šiemet apsilankė vyras su sūnumi. Po rentgeno sužinojome, kad sūnaus kojelė daugiau nepailgėjo. Valio. Nuoširdžiai pasidžiaugė ir gydytoja. Vadinasi, kompresinė kojinė mūsų atveju padeda. Nėra agresyvaus augimo.
Dabar kojų skirtumas yra 1,9 cm. Prieš dvejus metus buvo 1,8 cm. Dar seniau matavo 2,1 cm skirtumą. Skaičiuojant galima kelių mm paklaida. Taigi tiksliai pasakyti, kad milimetru kitu skirtumas pasikeitė, negalima. Jis bent jau nedidėja. Smagu, kad ir stuburas vis dar neiškrypęs. Bet klubai kenčia. Būtina nešioti įklotą į batą.

Kojinė

Anksčiau kompresinę kojinę užsisakydavome parduotuvėje „Idemus“, prekiaujančioje šveicariškais „Sigvaris“ gaminiais. Šiemet atsirado problemų dėl individualiai siuvamų kojinių (keitėsi siuvamosios mašinos ar pan.). Ypač mažiausių vaikų. Bet netrukus mūsų sūnui tiks ir masinės gamybos kojinės.
Vis dėlto šiuo metu ieškojome kitų variantų. Mūsų likimo draugo (taip pat turinčio įgimtą kraujagyslių displaziją) mama pasiūlė pabandyti vokiškus „Bauerfeind“ gaminius (jais Kaune prekiauja UAB „Krida“). Vokiečių gamintojo individualiai vaikui siūtą kojinę jau buvo mačiusi mūsų gydytoja B. Vaišnytė ir sakiusi, kad ji yra tinkama nešioti. Taigi šį variantą išmėginome ir mes (juolab kad matuotis kojytę ir užsakyti galėjome Kaune).

Kojinių palyginimas

Nori nenori „Bauerfeind“ kojinę, kainą ir jos gavimo būdą lyginame su gamintomis įmonės „Sigvaris“. Taigi trumpai... Į parduotuvę užsakytas gaminys atkeliavo maždaug po trijų savaičių nuo užsakymo, visai panašiai būdavo ir su šveicarų gamintojų kojine (kartais tekdavo laukti apie mėnesį). Kelias kojines iš eilės užsakydavome iki kelio. Bet gydytoja vėl rekomendavo grįžti prie ilgio iki kirkšnies. Sumokėjau apie 89 eurus. Pamenu, už kojinę „Sigvaris“ mokėdavau apie 250 Lt. Taigi „Bauerfeind“ yra brangesnė.
Audinį iš dviejų – natūralios gumos ir kito, švelnesnio – visada rinkdavomės patvaresnį, nes guminė kojinė ilgiau išlaiko kompresiją. Dabar irgi norėjau rinktis guminę. Tik vokiečių gaminio guminis audinys švelnesnis, ne toks kietas, tačiau parduotuvėje užtikrino, kad kompresija jo tokia pati ir laikys taip pat ilgai. 

Kai gavome kojinę, labai apsidžiaugėme, tikrai maloni. Tik dėvėdamas vaikas pastebėjo problemėlę – kojinės viršus smukčioja. Jei sūnus ilgiau palaksto, kojinė tiesiog nuo šlaunies viršaus nusmunka. Ir tai ne mūsų vienų pastebėta problema. Išgirdome, kad ir kitiems mūsų likimo draugams taip buvo, kad kojinę teko grąžinti, ją persiuvo ir pan. 
Taigi, viena vertus, gerai, kai nenuspaudžia šlaunies kojinytė (taip kartais būdavo su įmonės „Sigvaris“ siūtomis), bet, kita vertus, kai smunka – irgi nekas. Mūsų atveju, sūnus dar šią kojinę panešios, lyg kai išskalbiau, ne taip smukčioja. 
Smagu tik tiek, kad maždaug po mėnesio, įsigijus kojinę, mums paskambino iš parduotuvės ir pasiteiravo, ar kojinė nesmunka. Matyt, čia bendra problema, bando ją spręsti, vykdo apklausą. Na, o mes tikimės geriausio rezultato.

viltedru @ gmail.com