2011-12-02

Apie arteriovenines malformacijas (AVM) ir arteriovenines fistules


Normalus kapiliarų rezginys ir
 arterioveninė malformacija
Arterioveninės malformacijos – tai nenormalių venų ir arterijų tinklas, sujungtas vienos ar daugiau arterioveninių (A-V) fistulių (nenormalių jungčių). Jos gali būti įgimtos ar įgytos, dažnai pasitaiko smegenyse, bet gali būti ir bet kurioje kitoje kūno vietoje. Įgimtos dažniausiai būna galūnėse (kojose ar rankose).


Normaliai kraujas su deguonimi ir kitomis organizmui reikalingomis medžiagomis teka iš širdies arterijomis ir arteriolėmis į kapiliarus, o iš jų su mažesniu deguonies kiekiu grįžta į širdį venulėmis ir venomis.



Kai yra susidariusi tiesioginė jungtis tarp arterijos ir venos (arterioveninė fistulė), kraujas, aplenkdamas kapiliarus, iš arterijos tiesiogiai patenka į veną.



Arterijoje kraujo spaudimas didesnis nei venoje ir todėl, nors ir normalios jungtys (kapiliarų tinklas) išlieka, per A-V fistulę į veną patenkantis didesnio spaudimo arterinis kraujas (nešantis daugiau deguonies, nei įprasta veniniam kraujui, atgal į širdį, nes dalies deguonies neatidavė per kapiliarus) išplečia venas, jos gali plyšti, kraujuoti, nenormaliai maitinami audiniai.


Venų sienelės plonesnės negu arterijų, nes venomis įprastai teka mažesnio spaudimo kraujas. O dėl A-V fistulės vena ėmęs tekėti arterinis kraujas pažeidžia sieneles.



Arterioveninė fistulė Dupleks ultragarso aparato ekrane

Paveiksle (color Doppler image) matyti A-V fistulė Dupleks ultragarso aparato / dvigubo skenavimo ekrane. Tai šlaunyje esanti A-V fistulė - ji pažymėta rodykle (iš Institute for Advanced Medical Education puslapio, kuriame rasite didesnį paveikslėlį).





P. S. Sūnui 2010 m. rudenį Dupleks ultragarsu blauzdoje matė 3 A-V fistules.



Komentarų nėra:

Rašyti komentarą